LAT
  / Jaunumi

 

ELJA50 tikšanās piektdien 30. aprīlī

 

 

116669

Mīļie draugi, mīļie ELJA50 labvēļi, sanākam piektdienas vakarā Zoomā
28.04.2021


Kad:  piektdien, 30.04.2021, plkst. 19:00
: lūdzu pieslēgties: https://zoom.us/j/93690809303

Referents: Kārlis Kanderovskis  vada Pasaules latviešu mākslas centru  (PLMC)  Cēsīs un ir tās direktors. Kārlis ir pazīstamā latviešu gleznotāja Jāņa Kalmītes mazdēls. Dzimis, audzis Čikāgā.

Pasaules latviešu mākslas centrs  ar mecenātu atbalstu izveidots 2014. gadā Cēsu vēsturiskajā centrā, lai glabātu un izstādītu mākslas vērtības, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā trimdā devušies latviešu. PLMC ir pilsoniskās sabiedrību projekts.

Viens no galvenajiem PLMC mērķiem ir veicināt ārzemēs radītās augstvērtīgās mākslas iekļaušanos Latvijas kultūrtelpā, dodot iespēju to iepazīt un izvērtēt pasaules mākslas norišu kontekstā. Pašlaik PLMC mākslas darbu krātuvē ir vairāk nekā 1000 latviešu mākslinieku darbu no ASV, Kanādas, Austrālijas, Vācijas, Itālijas, Zviedrijas un Lielbritānijas. Mākslas cienītājiem pēdējos gados atklāti vairāki plašākai publikai līdz šim Latvijā nepazīstami mākslinieki: Jānis Mintiks, kurš radījis arī kurzemniekiem veltīto pieminekli Tobago salā, savdabīgais sava ceļa gājējs ņujorkietis Rolands Kaņeps, Zigfrīds Sapietis no Skotijas, Sidnejas galerijas Central Street dibinātājs Haralds Norītis u.c.

Centra kolekcijā atrodas pasaules plašumos atzinību guvušo mākslinieku Imanta Tillera, Jāņa Šēnberga, Edvīna Strautmaņa, Augusta Annusa, Jāņa Annusa, Niklāva Strunkes, Jāņa Gaiļa, Fridriha Milta, Jāņa Kalmītes darbi, kā arī plašs daudzās pasaules valstīs izstādīto Lidijas Dombrovskas Larsenas (Austrālija) darbu klāsts.


Uz tikšanos!

ELJA50 valde
      Atpakaļ

 ELJA50 formums LNB par
“Aizliegto kongresu
1968"

Vairāk informācijas

Video sižets

FOTO galerija
 


 
ELJA 50

12. kongresa programma


Visas ziņas