LAT
  / Jaunumi

 

ELJA50 tikšanās piektdien 30. aprīlī

 

 

83768

Esat aicināti uz tikšanos ar ekonomistu un politiķi Robertu Zīli piektdien, 2.februārī "Birojnīcā"
02.02.2018


Turpinot 2018.gada “ELJA50” pasākumu programmu, mums ir īpašs gods jūs uzaicināt uz tikšanos ar ekonomistu un Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes priekšsēdētāju un ilggadīgo Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli, kurš mums izklāstīs savu vērtējumu par aktuāliem un butiskākajiem jautajumiem, kas skar Latvijas politiku un ekonomiku Eiropas Savienības un globālā kontekstā.

Politisko darbību Roberts Zīle (https://lv.wikipedia.org/wiki/Roberts_Z%C4%ABle) uzsācis, būdams 18. novembra Savienības, Latvijas Pilsoņu kongresa, Latvijas Tautas frontes un apvienības "Tēvzemei un Brīvībai" biedrs. Ir viens no "Ekonomistu Apvienība 2010" dibinātājiem 1994. gadā. Apvienība ir veidota, lai veicinātu ekonomisko attīstību tautsaimniecības jomā un izglītotu sabiedrību ekonomiskajos jautājumos. Apvienība ir plašāk zināma saistībā ar Spīdolas balvu. Šobrīd Zīle ir ievēlēts apvienības valdē.


Kopš 2012. gada R. Zīle darbojas biedrības "Sabiedrības domas attīstības centrs - Domā!" valdē. Biedrības mērķis ir, balstoties uz nacionāli konservatīvajām vērtībām, piedāvāt un ieviest jaunas idejas Latvijas un ES politiskajā, ekonomiskajā un sociālajā dzīvē. R. Zīle ir vadījis vai daļēji vadījis divas biedrības organizētas konferences - par Latvijas jauniešu bezdarbu un dzīves kvalitāti 2012. gada maijā un par konservatīvajām vērtībām modernajā pasaulē 2012. gada oktobrī.

Roberts Zīle ir piedalījies daudzās publiskās vieslekcijās Latvijas augstskolās jautājumos par Eiropas Savienības ekonomiku un politiku, kā arī dažādās konferencēs par makroekonomikas un enerģētikas jautājumiem Eiropas Parlamentā.

Pirms 9. Saeimas vēlēšanām Zīle izstrādāja apjomīgu ekonomisko reformu programmu (dažkārt tiek dēvēta par "Zīles programmu") ar mērķi novērst draudošo nekustamā īpašuma tirgus pārkaršanu un izveidot sociāli taisnīgāku un uz produktīvākām investīcijām vērstu nodokļu sistēmu Latvijā.

Eiropas Parlamentā R. Zīles uzmanības lokā ir jautājumi, kas saistīti ar ES transporta politiku, īpaši Rail Baltica dzelzceļa projektu; ekonomiskās krīzes pārvarēšanu, ES ekonomisko pārvaldību un banku problēmu risināšanu; enerģētiku, īpaši Baltijas valstu enerģētiskās neatkarības no Krievijas nodrošināšanu u.c.

Latvijas iekšpolitiskajā dzīvē R. Zīle turpina aktivitātes, kas vērstas uz makroekonomiskās stabilitātes nodrošināšanu un izmaiņām nodokļu sistēmā. To mērķis — novērst jauna banku un nekustamā īpašuma burbuļa veidošanos uz nerezidentu aktivitāšu rēķina; samazināt nodokļu slogu darbaspēkam, īpaši mazāk turīgajiem iedzīvotājiem un ģimenēm ar bērniem, vienlaikus to palielinot kapitālam un spekulatīvajām darbībām ar nekustamo īpašumu; atvieglot īpašuma iegādi jaunajām ģimenēm utt.

Viesojoties pie “ELJA50”, Roberts Zīle izvērtēs būtiskos jautājumus, kas skar Latvijas politiku un ekonomiku Eiropas Savienības 
un globālajā kontekstā, kā arī atbildēs uz jūsu jautājumiem par šīm un citām tēmām.


Kad: piektdien, 2.februārī, plkst. 19:00.
Kur: "Birojnīcā", Dzirnavu iela 84 k-2 (Berga Bazārs), Rīga, LV-1050 Tālr. 67288407 (www.birojnica.lv)

Kafejnīcā būs pieejami dzērieni par mērenām cenām.

Visi mīļi gaidīti!

ELJA50 valde 
      Atpakaļ

 ELJA50 formums LNB par
“Aizliegto kongresu
1968"

Vairāk informācijas

Video sižets

FOTO galerija
 


 
ELJA 50

12. kongresa programma


Visas ziņas